Παραχώρησε ισοπαλία

Ισοπαλία παραχώρησε η Δόξα στον Ατρόμητο Αντιρρίου για την 10η αγωνιστική της Α κατηγορίας.
Η Δόξα δεν είχε καλή απόδοση και αν και προηγήθηκε νωρίς δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη και να διατηρήσει τη διαφορά που την χωρίζει από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Μέχρι το γκολ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και την κατοχή της μπάλας και ακολούθως παραχώρησε χώρο στον αντίπαλο και προσπαθούσε να κρατήσει το υπέρ της σκορ.
Από τους "μπέμπηδες" δεν υπάρχουν κάποιοι παίκτες που να ξεχώρισαν ιδιαίτερα για την απόδοσή τους.
Προηγήθηκε στο 17' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νίκου Νταλαπέρα και ισοφαρίστηκε στο 47' με κεφαλιά του Ανδρέα Καλαβριζιώτη.

Το φίλ του αγώνα:
14' Μακρινό σουτ του Θανασιού αποκρούει ο Ρόκκος
16' Σέντρα Αγγέλη η μπάλα βρήκε στο χέρι Βάχου κα δίνεται πέναλτι
17' Γκοοοολ 1-0 Ο Νταλαπέρας με εύστοχη εκτέλεση δίνει το προβάδισμα στη Δόξα
25' Σε σέντρα από αριστερά η κεφαλιά του Ρουμπάτου πέρασε άουτ
28' Σουτ Νικολογιάννη άουτ
40' Σουτ Ρουμπάτου μπλόκαρε ο Ρόκκος
47' Γκοοολ 1-1 Σέντρα του Κάπο ο Ανδρέας Καλαβριζιώτης πήρε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ρόκκου
67' Σουτ Κουραχάνη η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και ο Ρόκκος απέκρουσε
71' Ο Καρύμπας εκτελεί κόρνερ η μπάλα αποκρούεται από αμυντικούς η μπάλα στον Νικολογιάννη που κάνει το σουτ η οποία βρήκε σε σώματα αμυντικών
77' Κόρνερ Καρύμπα αποκρούει σε κόρνερ ο Δούρος
84' Σέντρα Κάπο κεφαλιά θ. Καλαβρουζιώτη η μπάλα άουτ

Δόξα Καινουργίου (Κ. Γιωτόπουλος): Ρόκκος, Κακούρης, Γκουτσέλης, Σαλμάς, Τζωρτζόπουλος Σ., Νικολογιάννης. Νταλαπέρας (72' Λιάρος), Αγγέλης Χ., Φραγκούλης (88' Μπλέτσας), Καρύμπας (84' Αλτζερίνης), Ρεπανίδας
Ατρόμητος Αντιρρίου (Ι. Πανουργιάς): Δούρος, Βλάχος, Κάπο, Σπανογιάννης, Κάκκος Χ., Θανασιός, Κάκκος Β. (79' Ταμπάκης), Κουραχάνης (94' Αμπντέλ), Καλαβρουζιώτης Θ. (90' Πετσίνης), Καλαβριζιώτης Α., Ρουμπάτος (93' Παναγιωτόπουλος)